Overvejer du at sælge bilen på bilauktion?

Vi har en bedre løsning

Er bilauktion den rette løsning for dig?

En bilauktion kan være en hurtig og effektiv måde at sælge sin brugte bil på. Der findes et hav af muligheder, hvad enten du ønsker at sælge bilen på en onlineauktion eller hos et fysisk auktionshus. Dog har bilauktioner også sine begrænsninger, og vi vil derfor her hos Autobasen gerne opfordre dig til at udfylde vores tilbudsformular, før du vælger at sætte bilen til salg. Vi mener nemlig, at vi i de fleste tilfælde kan give dig en langt bedre pris!

Få den bedste pris for din bil

Når du vælger at benytte dig af en bilauktion, ender du med at skulle betale et salær til auktionsudbyderen, hvis bilen bliver solgt. Beløbet variere alt efter hvilken pris, du opnår ved bilsalget, men ligger typisk mellem 1.500-5000 kr. Du kan også opleve udfordringer med at få din bil afsat, hvis den har ridser eller forskellige fejl og mangler. For at få bilen solgt kan du i nogle tilfælde blive nødsaget til at sætte mindsteprisen lavere, end hvad du reelt set ønskede at få for den.

Er din bil slidt og ridset? Intet problem!

Hos Autobasen har vi specialiseret os i bilsalg til eksport, og de ovenstående problematikker betyder ofte ikke alverden i de Østeuropæiske lande, hvor din bil er eftertragtet og mekanikerne billige. Denne bilsalgsform, har dog ingen betydning for dig som kunde, da vi varetager hele processen fra start til slut. Du vil opleve bilsalget på helt traditionelt vis, og vi klarer det hele for dig. Udfyld blot formularen til højre på siden, og du vil få et skræddersyet tilbud på netop din bil.

Tryghed i dit bilsalg

Der er ingen skjulte gebyrer, salærer eller misvisende vurderingspriser, når du vælger at benytte dig af Autobasen. Vi gennemgår enhver henvendelse manuelt, og du er herved sikret, at der sidder en bilsalgskyndig medarbejder og gennemgår dine oplysninger samt udformer et reelt tilbud på din bil. Du slipper herved risikoen for, at en robot udregner en pris til dig – men at den deciderede pris du i sidste ende bliver tilbudt er en hel anden.

Kontakt mig med et tilbud

(For en korrekt vurdering bedes du uploade billeder af din bil)

Husk at uploade billeder nedenstående;

del

del

del

del

Tilføj ekstra billede

Har du brug for yderligere rådgivning?

Vi sidder klar på telefonen til at hjælpe dig